Меню сайта
Поиск
Интересно
Главная » 2012 » Февраль » 9 » Білан їде в «Банког», а Олексій Воробйов ходить в «супер маркет»
Білан їде в «Банког», а Олексій Воробйов ходить в «супер маркет»
04:19


З усіх соціальних мереж зірки вибирають Твіттер. Хто раптом не знає, це такий сайт (www.twitter.com), де можна завести свою сторіночку і писати про що завгодно. Головне, щоб повідомлення не перевищувало 140 знаків. Знаменитості у телеграфному стилі розповідають, як проводять день, діляться творчими планами, відповідають на питання друзів і шанувальників. Спілкуються, одним словом. Причому на відміну від інших видів інтернет-щоденників в Твіттер повідомлення відправляють самі VIP-персони, а не їх помічники: набрати-то 140 знаків може кожен ...

А ще Твіттер - це дзеркало, яке не бреше. По-перше, за кількістю передплатників (в Твіттері кажуть «фолловерів») можна судити про реальну значимості власника сторінки: у кого читачів більше, той і популярнішим. По-друге, сторінка в Твіттері говорить про людину більше, ніж десяток інтерв'ю, - і перш за все про грамотності ...

Ми прочитали пару десятків зоряних Твіттером разом зі шкільною вчителькою російської мови. Щоб уникнути звинувачень в порожніх причіпках (мовляв, це ж Інтернет, неформальне спілкування), до аналізу підійшли ліберально. Домовилися не надавати значення відсутності ком і прописних літер на початку речення, «не помічати» друкарські помилки, явно допущені при наборі тексту на мобільному. Ігнорувати сленг і навмисне перекручування слів і різну «дрібниця» на кшталт неправильно поставлених тире і дефісів. Загалом, враховували тільки ті помилки, які важко пояснити своєрідністю інтернет-культури.

Проте з'ясувалося, що у багатьох акул шоу-бізнесу уявлення про «великому і могутньому» дуже своєрідні.

Двієчники

Філіп Кіркоров (@ fkirkorov, майже 146 тис. фоловерів), який запрошував скачать ваенга, закінчив в Москві школу із золотою медаллю! Проте Філ пише «Маямі» замість «Маямі», «на довго» замість «надовго» і винаходить фантастичні слівця типу «сватьба».

Йосип Пригожин (@ prigozhin_iosif, більше 15 тис. фоловерів) почав працювати дуже рано. Уже в 12 років він гарував перукарем! Школа відійшла на другий план. Може, тому продюсер запевняє, що не можна судити «агульно» (замість «огульно») і в кінці діалогу пише «до побачення»? Ну а «Маямі» - не інакше як поганий вплив Кіркорова.

Немов наслідує Кіркорову і його друг Вячеслав Манучаров (@ Vmanucharov, майже 5 тис. фоловерів). Славі непросто розрізнити «будить» і «буде», йому не даються прислівники і дієслова з м'яким знаком (пише «від туди» замість «звідти», «кажеться» замість «здається»).

Трієчники

Вкрай суперечливі пізнання в російській у Діми Білана (@ BilanOfficial, більш 125 тис. фоловерів). Може написати кілька повідомлень без помилок, але неминуче спіткнеться на географічних найменуваннях. Днями блогери потішалися, як Діма написав назва столиці Таїланду: «Банког» (правильно, звичайно ж, «Бангкок»). Не завадило б розібратися і з прислівниками: в одному він легко робить відразу дві помилки («до позна» замість «допізна»).

Трохи краще йдуть справи у продюсера Діми Яни Рудковської. (@ Yanarudkovskaya, більш 72 тис. фоловерів). На відміну від багатьох вона в інтернет-листуванні навіть використовує коми. Помилки трапляються нечасто, і вони класичні. Приміром, не дається їй м'який знак в дієсловах («погода поліпшитися» замість «поліпшиться») і подвійні приголосні («кількість» замість «кількість»). Правда, іноді Яна раптом видає перли типу «росіяни».

Микола Басков (@ nikolaibaskov, більш 21 тис. фоловерів) плутається з м'яким знаком («побачити» замість «побачитися») і перли на кшталт «взборе» замість «в зборі».

Хорошисти

За теперішніх часів за хорошиста зійде співак Олексій Воробйов (@ Alex_Sparrow, більш 86 тис. фоловерів). Не вважати ж кричущою неграмотністю невинне «дівчаток» замість «дівчат». Або слово «супермаркет», поділене надвоє.

Приємне враження залишає Твіттер Вікі Дайнеко (@ VictoriaDaineko, близько 192 тис. фоловерів). Якби ще не такі прикрі непорозуміння, як злите «не» з дієсловом («вистачає») і «гостинно» з двома «н» ...

Відмінники

Після читання вищезазначених зоряних Твіттером висновок так і напрошується: в нашому шоу-бізнесі грамотних немає. На щастя, це не так. Дуже багато артистів пишуть на своїх сторінках на відмінному російською, дотримуючи всі норми орфографії та пунктуації.

Цілком грамотні Крістіна Орбакайте, Валерія, Наталія Гулькіна, Влад Соколовський, Аніта Цой і навіть, хто б міг подумати, Маша Малиновська. Розраховували знайти гору помилок у Саті Казановою (@ SatiKazanova, більш 103 тис. фоловерів) - все-таки співачка виросла в глухому селі, в шкільні роки спілкувалася в основному на кабардинській. А нате вам - у Саті прекрасна російська мова. Як мовиться, Розенталь б схвалив.


Похожие новости:Просмотров: 561 | Добавил: Fabrikant | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Интересно

Интересно

При цитировании информации ссылка на www.fabrikazvezd.org.ua обязательна!|Фабрика звезд 4|© 2008 - 2018
Украина слезам не верит, Україна сльозам не вірить, фабрика зірок 4, Фабрика звезд 4 украина, украинская фабрика звезд 4, суперфинал